فرش پذیرایی, وبلاگ

بهترین رنگ فرش برای پذیرایی

بهترین رنگ فرش پذیرایی

فرش پذیرایی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی به‌شمار می‌آید که انتخاب رنگ مناسب آن، تأثیر مستقیمی بر جلوه بصری دکوراسیون می‌گذارد. انتخاب درست رنگ فرش ازطرفی به ایجاد فضایی دلنشین کمک می‌کند و ازطرف دیگر، سلیقه و طبع لطیف مالک خانه را نشان می‌دهد.

تنوع در طرح، نقشه و رنگ قالی‌ها باعث شده تا انتخاب در این زمینه برای کاربر سخت باشد. به همین علت جهت سهولت در انتخابی مطمئن، این مطلب به بررسی بهترین رنگ‌ قالی پذیرایی جهت برجسته‌کردن دکوراسیون داخلی می‌پردازد.

بهترین رنگ فرش پذیرایی

انتخاب رنگ فرش پذیرایی

بهترین رنگ فرش پذیرایی

قالی‌ها در طیف گسترده‌ای از رنگ ها موجود هستند که می‌توانند حال و هوای کلی منزل را تغییر دهند. فرش یکی از تاثیرگذارترین گزینه‌ها برای کف‌پوش است که برای دکوراسیون منزل استفاده می‌شود و توانایی این را دارد که زیبایی یک فضا را بیشتر کند.

رایج‌ترین پالت رنگی که در فرش‌های پذیرایی استفاده می‌شود از خانواده رنگ‌های خنثی است مانند فرش طوسی با خصوصیات منحصربه‌فرد که به‌علت طرح و رنگ خاص، تبحر خاصی در جلب‌توجه و زیبایی فضا دارد. فرش کرمی برای خانه‌های کوچک گزینه مناسبی به‌شمار می‌رود زیرا این قالی‌ها جلوه دیداری وسیعی را به فضا می‌بخشند و اتاق نشیمن را بزرگتر از آن‌چه هست نشان می‌دهند.

هر رنگ در خود دارای احساسات و اثرهای خاصی است که می‌تواند روح و اتمسفر فضا را تغییر دهد. رنگ کرم و طوسی با طرح و الگوی ساده‌تر به‌راحتی با سایر عناصر دکوری هماهنگ می‌شوند و در عین ایجاد آرامش در فضا برای هر محیطی کاربردی هستند.

انواع فرش جدید برای پذیرایی

انتخاب رنگ فرش در پذیرایی

انتخاب رنگ فرش در پذیرایی

فرش افشان طوسی و کرم با توجه به رنگ آن‌ها جدیدترین مدل فرش پذیرایی هستند که به‌علت نقش هارمونی و مدرنی که دارد زیبایی خاصی را برای منزل پدید می‌آورد. این فرش پذیرایی به‌دلیل سبک کلاسیک، نبودن ترنج در وسط قالی و نداشتن لچک کناره آن می‌تواند فضای خانه را بزرگ‌تر نشان دهد.

فرش کاشان ازنظر ظرافت، کیفیت و راحتی جزء برترین خاستگاه‌های قالی دنیا  محسوب می‌شود. علاوه‌بر تولید قالی، کاشان یکی از تولید‌‌کنند‌ه‌های تابلوفرش‌های مینیاتوری و منظره‌ای است که الیاف آن‌ها معمولا ازجنس ابریشم و پنبه هستند.

مناسب ترین تراکم و شانه فرش پذیرایی

هرچه تراکم و شانه قالی بالاتر برود، ارزش آن نیز به‌طبع افزایش پیدا می‌کند. فرش 1200 شانه به‌علت تعداد بالای گره، از ظرافت و لطافت خاصی برخوردارند که به‌دلیل تراکم بالا، شباهت زیادی به فرش‌های دستباف دارند. این قالی‌ها دارای تراکم 3600 هستند. یعنی در یک متر عرض، 1200 گره و در یک متر طول آن 3600 گره وجود دارد.

هرچه تعداد شانه و تراکم قالی زیاد شود ارتفاع خاب آن کم خواهد شد. در قالی 1200 شانه، ارتفاع خاب 8 میلی‌متر است به‌ همین دلیل فرش ضخامت و وزن کم‌تری دارد. گره‌های عرضی و گره‌های طولی یکی از عوامل مهم در قیمت فرش محسوب می‌شود. هرچه تعداد این گره‌ها بیشتر باشد مقدار قیمت با توجه به الیاف به‌کاررفته نیز بالاتر می‌رود.

جمع‌بندی

انتخاب بهترین رنگ فرش پذیرایی بستگی به هماهنگی آن با سایر عناصر دکوری و سلیقه فرد دارد. سازگاری رنگ قالی با سبک طراحی داخلی، زیبایی خانه را چندبرابر می‌کند. فرش‌های ایرانی، عضو جدانشدنی دکوراسیون داخلی به‌شمار می‌روند که بیشتر طراح‌ها برای ترکیب نهایی از آن استفاده می‌کنند.

گردش رنگ در فضای خانه یکی از ارکان اساسی در طراحی داخلی است. رنگ‌های تیره، گرما و جذابیت را به فضای خانه می‌بخشند اما ازطرفی نیاز به نوردهی بیشتر و مراقبت دقیق‌تر دارند. فرش طلاکوب با زمینه طوسی و طلایی، آرامش و زیبایی را برای محیط خانه به‌ارمغان می‌آورد و به‌آسانی با دکور کلاسیک و مدرن هماهنگ می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *