وبلاگ

راهنمایی خرید فرش

راهنمای خرید فرش

 

همه ما برای انتخاب بهترین فرش نیاز به راهنمای خرید فرش داریم تا بتوانیم بهترین انتخاب را داشته باشیم.

آیا میخواهید بهترین فرش ها را انتخاب کنید ؟

آیا از ویژگی های یک فرش مناسب بی اطلاعید؟

چه در حال فرش کردن یک اتاق جدید یا کل خانه هستید و یا تصمیم به جایگزینی یک فرش فرسوده که برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کرده‌اید دارید،در هر حال زمان آن رسیده است که برای یک خرید مناسب اطلاعاتی را بدست بیآورید.

خرید فرش نامناسب می‌تواند یک اشتباه گران قیمت باشد، پس با ما همراه باشید تا اطلاعاتی مفیدی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم:

در این مقاله کوتاه موارد زیر را بررسی میکنیم

  1. کدام متریال فرش کیفیت بهتری دارد؟
  2. انتخاب رنگ فرش تا چه اندازه برای ما اهمیت دارد؟
  3. پرز در خرید فرش چه اهمیتی دارد؟
  4. در فروشگاه به دنبال چه چیزی باشید؟
  5. هر چند وقت یکبار نیاز به تعویض فرش دارید

در فروشگاه فرش به دنبال چه چیزی باشید

وقتی نوبت به فروشگاه فرش می رسد، مواردی وجود دارد که باید بررسی کنید تا مطمئن شوید که فرش انتخابی شما مناسب است یا خیر

تراکم فرش

تراکم به میزان نخ پرز در فرش و نزدیکی تافت ها به یکدیگر اشاره دارد. تراکم آن را با خم کردن نمونه فرش به شکل U و تافت ها رو به بیرون بررسی کنید. هرچه پشتی فرش کمتری ببینید، فرش متراکم تر است. و به عنوان یک قاعده، متراکم تر، بهتر است.

دوام: به دنبال برچسب باشید

چگالی بخشی از داستان دوام است، کیفیت الیاف و ساختار نیز به آن کمک می‌کند، و اندازه‌گیری آن برای افراد معمولی سخت است.

موسسه فرش استرالیا طرح طبقه بندی فرش استرالیایی (ACCS) را توسعه داده است. این یک سیستم داوطلبانه برچسب‌گذاری و درجه‌بندی صنعت برای فرش‌های تمام الیاف است و توسط همه تامین‌کنندگان اصلی استفاده می‌شود.

فرش ها دارای رتبه بندی ستاره ای از شش برای مصارف مسکونی (چهار مورد برای استفاده تجاری یا قراردادی) هستند که نشان می دهد در تست های سایش و عملکرد مستقل چقدر خوب عمل می کنند. این برچسب همچنین می گوید که آیا فرش باید در مناطقی با ترافیک سبک، متوسط، سنگین یا بسیار سنگین استفاده شود. برای مکان‌های پرتردد مانند پله‌ها، سالن‌ها، ورودی‌ها، اتاق بازی کودکان، مسیر بین مبل و یخچال، رتبه‌بندی سنگین دریافت کنید.

قبل از خرید فرش امتحان کنید

راهنمای دکوراسیون فرش

راهنمای دکوراسیون فرش

نور و رنگ ها و متریال های اطراف بر ظاهر فرش شما در خانه شما تأثیر می گذارد. نمونه ها را به خانه ببرید و آنها را در هر اتاق در شرایط نوری مختلف بررسی کنید – نور طبیعی روز، نور مصنوعی، نور شمع، چراغ های دیسکو یا هر نور دیگری که استفاده می کنید.

زیرانداز فرش

زیرانداز می تواند به ماندگاری فرش شما کمک کند، صدا را جذب کند، برجستگی ها و سوراخ های جزئی کف را بپوشاند و عایق بندی کند. هنگام خرید فرش خود آن را انتخاب کنید.

احتمالاً بین زیرانداز فوم و زیرانداز لاستیکی یکی را انتخاب خواهید کرد. سطح زیرین کیفیت متفاوتی دارد، بنابراین روی آن بایستید تا تست کنید که سفت اما راحت است – شما نباید کف را با پاشنه کفش خود احساس کنید.

نصب و راه اندازی

احتمالاً نصب فرش توسط شرکتی که از آن خریداری می کنید ارزان تر خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که یک قیمت کاملاً دقیق دریافت می کنید – بیشتر قیمت های خرده فروشی شامل زیرانداز و نصب است، اما همیشه شامل جابجایی مبلمان نمی شود.

نکات خرید فرش: هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض فرش دارید؟

بسته به ترافیک، لکه ها و ساییدگی فرش، می توانید هر 10 تا 15 سال یک بار برای تعویض فرش برنامه ریزی کنید. مناطق پرتردد مانند راهروها و مناطق نشیمن احتمالاً سریعتر تخریب می شوند. ارزش آن را دارد که بریدگی ها را نگه دارید، یا در هنگام نصب اولیه فرش، موارد اضافی بخرید، زیرا می توانید در صورت لزوم این قسمت ها را تعویض کنید – در حالی که یک راه حل توقف سایش و لکه ها مانند استفاده از روفرشی ها می توانند ، عمر ظاهر و زیبایی فرش شما را افزایش دهند

راهنمای خرید فرش: کدام متریال فرش بهتر است؟

هیچ الیافی برای همه بهترین نیست – بهترین انتخاب فرش برای شما بستگی به این دارد که کجا باشد؟ چه کسی از آن استفاده کند؟تراکم فرش چقدر باشد ؟و اینکه به چه میزان میخواهید برای خرید فرش هزینه کنید؟

فرش پشمی

فرش پشمی گرم، مجلل و بادوام است. همچنین معمولاً گرانتر از سایر الیاف است. پشم برای سلیقه هایی که ظاهر فرش برایشان از اهمیت بیشتری برخودار است مناسب می باشد. این نوع فرش به طور طبیعی در برابر لکه مقاوم است زیرا در برابر ریختن مایعات مقاومت می کند و کثیفی را به راحتی آزاد می کند، اما شما باید به سرعت نشتی ها را تمیز کنید. فرش‌های پشمی ارزان‌تر به مرور زمان از خود گلوله های پشمی را تولید میکنند که زیاد خوشایند نیست

فرش نایلونی

نایلون یک الیاف سخت و بادوام ساخته دست بشر است. این الیاف برای فرش بسیار محبوب است زیرا ارزان تر از پشم است و حتی برخی از آنها ظاهر بهتری نسبت به فرش پشمی داشته و همچنین مقاومت بیشتری در برابر لکه دارند. فرش نایلونی رنگ خود را در برابر نظافت و نور خورشید حفظ می کند و برای استفاده در مکان های پرتردد و همچنین خانواده های دارای کودکان یا حیوانات خانگی ایده آل است.

فرش پلی پروپیلن

پلی پروپیلن یک الیاف مصنوعی است که به دلیل ارزان بودن، مقاوم در برابر آب و بادوام بودن، محبوبیت زیادی دارد. اغلب برای اجاره املاک، گاراژها یا اتاق های بازی استفاده می شود، و قیمت فرش خوب و ارزانی نسبت به سایر فرش ها دارد

**فرش های مخلوط پشم /نایلون

فرش ترکیبی پشم و نایلون می تواند مزایای هر دو را با هزینه کمتر نسبت به فرش پشمی خالص به شما بدهد.

این نوع فرش ها کیفیت و دوام مشابهی با پشم خالص دارند. تمیز کردن مخلوط‌های پشم/نایلون 50/50 ممکن است دشوار باشد، زیرا هنگام مخلوط کردن نایلون نمی‌توان مقاومت در برابر لکه را به آن اضافه کرد. این مخلوط ها همچنین تمایل دارند از نخ های پشمی با کیفیت پایین تر استفاده کنند که امکان دارد کمی گلوله های پشمی رو فرش مشاهده شود.

جایی است که در حین تولید، به جای اعمال رنگ بر روی سطح، رنگ در حین تولید به الیاف فرش نایلونی اضافه می‌شود و باعث می‌شود که در برابر تمیز کردن و نور خورشید، رنگ ثابتی داشته باشد.

فرش‌های بربر دارای نخ‌های ضخیم هستند که به صورت تافت‌های حلقه‌ای درشت قرار گرفته‌اند. آنها معمولاً در رنگ های خاکی با ظاهری “لکه دار” هستند که برای پنهان کردن لکه ها عالی است.

فرش‌های سیزال/بند ناف دارای حلقه‌های محکم‌تری نسبت به بربرها هستند و احساس سفت‌تری ایجاد می‌کنند و برای مناطق پرتردد خوب هستند.

فرش‌های مخملی/ مخملی برای ایجاد درخشندگی مخملی، پرزها را چندین بار بریده‌اند، اما این نیز همه ردپایی را نشان می‌دهد.

فرش های ساکسونی شبیه به مخمل هستند، اما کاملا صاف نیستند.

فرش‌های Freize/Twist دارای الیاف محکم پیچ خورده هستند که کمی در سطح پرز پیچ می‌خورند. آنها ردپاها و علائم خلاء را پنهان می کنند و آنها را برای مناطق پرتردد مناسب می کند.

چه موارد دیگری را در مورد خرید فرش باید بدانید؟

قبل از اینکه وارد مغازه شوید

در مورد رنگ و نوع شمع مورد نظر خود ایده ای داشته باشید، اما به یاد داشته باشید، این فقط در مورد زیبایی شناسی نیست. توصیه می‌شود سالی یک‌بار فرش های خود را بشویید ،مضاف آنکه رنگ و پرز مناسب می‌تواند به پنهان کردن کثیفی و لکه‌ها در بین تمیز کردن کمک کند.

انتخاب رنگ فرش تا چه اندازه ای برای ما اهمیت دارد؟

این مطلب را از دست ندهید:

فرش 1000 شانه تراکم 3000 چیست

رنگ‌های روشن‌تر برای اتاق‌های کوچک عالی هستند، زیرا آنها را بزرگ‌تر نشان می‌دهند، اما لکه‌ها را راحت‌تر از سایه‌های تیره نشان می‌دهند.رنگ های تیره لکه ها را پنهان می کنند اما پرز را نشان می دهند.فرش‌های خالدار با الیاف روشن‌تر و تیره‌تر، لکه‌ها و پرزها را پنهان می‌کنند، اما برخی افراد فکر می‌کنند که همیشه کثیف به نظر می‌رسند، حتی وقتی تمیز هستند.

اگر به رنگ‌ها به‌صورت آنلاین نگاه می‌کنید، به یاد داشته باشید که ممکن است در این حالت کاملاً متفاوت به نظر برسند – صفحه‌نمایش شما می‌تواند انواع نقص‌ها را داشته باشد، پس برای یک انتخاب مطمئن و مناسب در صورت امکان به فروشگاه فرش بروید تا آن را با چشمان خود ببینید، یا از فروشگاه فرشتان بخواهید تا نمونه ای از ان فرش را برایتان ارسال کند تا بتوانید بدرستی فرش مورد نظرتان را بیابید

پرز طول الیاف فرش است – هر چه پرز بلندتر باشد، فرش پشمالوتر است.

فرش پرز حلقه ای دارای رشته های جداگانه نخ است که دو بار از پشت فرش کشیده می شود تا یک حلقه کوچک ایجاد شود. ظاهر معمولی تری دارد، جای پا را بهتر پنهان می کند و برای مناطق پرترافیک، به خصوص حلقه های کوتاه تر، مناسب است.

فرش‌های پرز بریده دارای حلقه‌هایی هستند که در قسمت بالا بریده می‌شوند و رشته‌هایی از نخ باقی می‌مانند که مستقیماً بالا می‌آیند. ظاهری مجلل و رسمی‌تر از شمع حلقه دارد، اما تمایل دارد مناطق روشن و تاریک از جمله ردپاها و مسیرهای جاروبرقی را نشان دهد – و این عیبی جزِئی است که در کاتالوگ‌ها نمی‌بینید!

فرش‌های پرز پیچ‌دار سعی می‌کنند با پیچاندن محکم انتهای الیاف، مشکل فوق را در مورد نشان دادن ردپاها و مسیرهای خلاء حل کنند – اما باز هم، در طول زمان لکه‌های تیره و روشن را نشان می‌دهند.

فرش‌های پرز برش و حلقه شمع به این معنی است که می‌توانید ارتفاع‌های مختلفی را در پرز ایجاد کنید، به این معنی که می‌توانید الگوهای بافتی را در فرش طراحی کنید. در حالی که این برای پنهان کردن خاک و ردپاها خوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *