وبلاگ

فرش ضخیم چند شانه است؟

فرش-ضخیم-چند-شانه-است؟

برای اینکه بتوان یک خرید فرش عالی را انجام داد، باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد. یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها در خرید این محصول مربوط به میزان ضخامت آن خواهد بود. ضخامت فرش می‌تواند تا حد زیادی نشان‌دهنده مقاومت آن برابر رفت‌وآمد و پاخوردگی باشد. عامل ضخامت رابطه معکوسی با شانه و تراکم دارد. هر چقدر که میزان ضخامت بیشتر باشد، تراکم آن پایین‌تر خواهد آمد. همچنین نمونه‌های با ضخامت بیشتر قیمت پایین‌تری دارند. قیمت فرش 700 شانه نسبت به 1200 شانه ارزان‌تر خواهد بود. در این مطلب از فرش کوروش قصد داریم تا به‌طور کامل به بررسی ضخامت فروش بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

بررسی ضخامت فرش‌های مختلف

ضخامت فرش در حقیقت به ارتفاع نخ خاب گفته می‌شود. زمانی‌که در یک محصول از شانه و تراکم بیشتری استفاده می‌شود، میزان ضخامت کمتر خواهد بود. از همین‌رو اگر شما بر روی فرش 1200 شانه کاشان دستی بکشید، متوجه خواهید شد که نسبت به نمونه‌های 700 شانه بسیار ظریف‌تر است. البته قیمت فرش 700 شانه کاشان ارزان‌تر است. برای درک بهتر این موضوع در جدول زیر ضخامت انواع این محصول بر اساس شانه را بیان می‌کنیم.

نوع فرشضخامت
۵۰۰ شانه۱۲.۵ میلی‌متر
۷۰۰ شانه۱۰ میلی‌متر
۱۰۰۰ شانه۸ میلی‌متر
۱۲۰۰ شانه۷ میلی‌متر
۱۵۰۰ شانه۶ میلی‌متر
گلیم فرش ماشینی بدون خاب۳ میلی‌متر

 

همانطور که می‌بینید، ضخامت فرش 1500 شانه تقریبا نصف محصول 700 شانه خواهد بود. به همین دلیل طرح‌های 1500 شانه جزئیات زیادی را بروز می‌دهند. در نتیجه، اگر دوست دارید بهترین طرح‌ها را از نظر زیبایی ببینید، قطعا نمونه‌های تراکم بالا برای شما مناسب هستند. همچنین در محیط‌های شلوغ و پررفت‌وآمد هم می‌توان از نمونه 700 شانه استفاده کرد که قیمت فرش در این حالت برای مشتری مناسب‌تر است.

فرش ضخیم بخریم یا نازک؟

برای اینکه به این سوال پاسخ درستی بدهیم، قبل از هر چیز باید نگاه ویژه‌ای به کاربری خود بیندازیم. زمانی‌که معیار شما برای خرید، هزینه پایین باشد، باید به سراغ نمونه‌های ضخیم بروید. بدون شک قیمت فرش 700 شانه نسبت به نمونه‌های 1200 و 1500 شانه کمتر خواهد بود. مکان استفاده و پهن کردن فرش هم بسیار حائز اهمیت خواهد بود. به‌طور مثال: بهتر است که در پذیرایی از محصولات نازک و ظریف استفاده کنید. مهم‌ترین قسمت در دکوراسیون خانه پذیرایی است که بلافاصله افراد را جذب می‌کند.

حال اگر از یک محصول نازک و تراکم بالا مانند فرش 1200 شانه کاشان در پذیرایی استفاده کنید، دید بسیار خوبی دارد و با سایر وسایل نظیر مبلمان خانه ست می‌شود. با این‌حال، نیاز نیست که برای محیط‌هایی نظیر راهرو و اتاق خواب از موارد پرتراکم استفاده کنید. البته بهتر است که خانواده‌های پرجمعیت از محصولات ضخیم بهره ببرند؛ زیرا در برابر فشار بسیار مقاوم خواهد بود. در این حالت میزان آسیب وارده در طول زمان کمتر خواهد بود. این نکته را بدانید که نظافت و جاروکردن فرش‌های ضخیم نسبت به نمونه‌های نازک سخت‌تر است.

انواع فرش بر اساس ضخامت

 

دسته‌بندی درست فرش از نظر ضخامت سبب می‌شود تا شما با بررسی گزینه‌های مختلف به بهترین انتخاب ممکن دست پیدا کنید. دانستن قیمت فرش 700 شانه به شما کمک می‌کند تا شما آن را با سایر محصولات موجود در بازار مقایسه کنید. همچنین شناخت درست و دقیق انواع این محصول به شما کمک می‌کند تا از بین گزینه‌های مختلف به بهترین انتخاب خود دست پیدا کنید. این محصولات را می‌توان به شکل کلی به 3 دسته ضخیم،‌ نیمه‌ضخیم و نازک تقسیم‌بندی کرد که هرکدام از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

فرش ماشینی ضخیم

فرش ضخیم کاشان

فرش ضخیم کاشان

به محصولاتی که به‌صورت 700 و 500 شانه تولید می‌شوند، فرش‌های ضخیم می‌گویند. از آنجایی‌که این موارد نخ خاب بلندی دارند، در هنگام نشستن بر روی آن‌ها نرمی را به آسانی حس خواهید کرد. خوشبختانه مناسب بودن قیمت فرش 700 شانه فقط یکی از مزایای آن است؛ زیرا در آن الیاف خاصیت ارتجاعی هم دارند. در نتیجه، بعد از پا گذاشتن بلافاصله به حالت اولیه برمی‌گردند. اگر وقت لازم برای جارو کشیدن مرتب را ندارید، بهتر است که سراغ این گزینه نروید؛ زیرا بسیاری از آلودگی‌ها در خاب آن نفوذ پیدا می‌کنند.

فرش ماشینی نازک

فرش نازک 1500 شانه

فرش نازک 1500 شانه

فرش 1200 شانه کاشان نمونه‌ای از محصولات با ضخامت نازک است. ظرافت نقوش و زیبایی نقشه مهم‌ترین مزیتی است که در این محصول دیده می‌شود. درست است که قیمت فرش 700 شانه نسبت به 1200 و 1500 شانه ارزان‌تر است، ولی از نظر زیبایی با آن‌ها قابل مقایسه نیست. در اکثر خانه‌های لوکس می‌توان این نمونه‌های زیبا و جذاب را مشاهده کرد.

بدون شک قیمت فرش نازک نسبت به موارد ضخیم بالاتر است. با این‌حال اگر ظرافت و لطافت این محصولات را ببینید، متوجه خواهید شد که ارزش پرداخت هزینه بیشتر را خواهد داشت. خوشبختانه تراکم بالا در این محصولات باعث می‌شود که میزان نفوذ آلودگی‌ها به آن کم باشد. در نتیجه، شما راحت‌تر می‌توانید آن را نظافت کنید.

فرش ماشینی نیمه ضخیم

فرش نیمه ضخیم ماشینی

فرش نیمه ضخیم ماشینی

بسیاری از افراد فقط توان پرداخت قیمت فرش 700 شانه را دارند، ولی می‌خواهند که از مزایای ‌محصولات نازک هم بهره‌مند شوند. اگر شما هم چنین شرایطی دارید، به شما استفاده از فرش ماشینی نیمه‌ضخیم را پیشنهاد می‌دهیم. همانطور که از نام این محصول مشخص است، بخشی از ویژگی‌های هر دو دسته نازک و ضخیم را در خود جای داده است.

به‌طور مثال: نمونه‌های 1000 شانه در این دسته قرار می‌گیرند. قیمت فرش 1000 شانه از موارد ضخیم بیشتر و از نمونه‌های نازک کمتر است. در نتیجه، می‌توان به‌عنوان یک گزینه متعادل از آن استفاده کرد. در حال حاضر بیشترین استفاده از این محصولات مربوط به پذیرایی و اتاق خواب است. با این حال می‌توان آن را در مکان‌های دیگری نظیر راهرو و اتاق کودک هم قرار داد.

سخن پایانی

انتخاب یک فرش مناسب برای محیط خانه بسیار پراهمیت است؛ زیرا به‌طور مستقیم بر روی دکوراسیون آن اثر می‌گذارد. از آنجایی‌که قیمت فرش 700 شانه در بازار مناسب است، بسیاری از افراد به سراغ این گزینه می‌روند. با این حال اگر قیمت فرش برای شما ملاک نیست، حتما تهیه فرش 1200 شانه کاشان را در برنامه‌های خود قرار دهید. به‌طور کلی نمونه‌های نازک برای محیط‌های خلوت و موارد ضخیم برای خانواده‌های پرجمعیت پیشنهاد می‌شود. درصورتی‌که برای خرید خود سوال یا دغدغه خاصی دارید، کارشناسان وب فرش آمادگی دارند تا بهترین راهنمایی را در اختیار شما قرار دهند.تا بهترین قیمت فرش را خرید کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *