وب فرش
وب فرش
وبلاگ
پشتیبانی وب فرش

وبلاگ وب فرش

فرش طوسی با چه پردهای ست میشه

فرش طوسی با چه پردهای ست میشه


در دنیای دکوراسیون داخلی، فرشها نقش ویژهای در طراحی و زیبایی دارند. فرش طوسی با پیروی از الگوها و طرحهای متنوع و شگفتانگیز، در سالهای اخیر جایگاه محبوبی در دل خانه‌‌های ایرانی باز کرده است.

فرشهای طوسی از آن جهت اهمیت دارند که با سبکهای مختلفی از دکوراسیون، از مدرن گرفته تا کلاسیک سازگار هستند البته اگر خودتان هم تلاش کنید تا هماهنگی لازم را بین فرش و سایر عناصر موجود در فضا برقرار سازید.

یکی از مهمترین هماهنگیها که شکوه و وقار محیط را حفظ کرده و موجب میشود که تصویری جذاب از دکوراسیون در مقابل چشمانتان نقش ببندد، ستشدن درست و اصولی فرش با مبلمان و پردههاست که ما آنها را با عنوان مهمترین عناصر دکوراسیون میشناسیم.

این مقاله برای کسانی نگارش شده که بهتازگی قصد خرید قالیهای طوسی را دارند. ما سعی کردیم نکات لازم را درخصوص طراحی منزل با این فرشها بیان کنیم. امیدواریم این مطلب برایتان مفید واقع شود.

ابتدا از تاثیر روانشناسی رنگ طوسی بخوانید

طوسی در رده رنگهای سرد و خنثی قرار میگیرد و تعادل لازم را در فضای محیط ایجاد میکند. هنگامی که فضا به سمت تعادل سوق داده شود، دکوراسیون نمای خانه، جذابیت بیشتری به خود میگیرد. علاوهبر اینها طوسی، حسی از آرامش، اعتمادبهنفس، هوشمندی و غرور را به افراد منتقل میکند و در ترکیب با رنگهای گرم، قادر به ایجاد محیطی صمیمی و رویایی خواهد بود.

در واقع اگر از رنگهای مکملی مناسبی برای فرش طوسی استفاده شود، میتوانید فضایی ظریف و ماهرانه ساخته و دکوراسیونی شاد و درخشان به نگاه خود و دیگران تقدیم کنید.

چگونه میتوانم فرش طوسی را با پرده منزلم ست کنم؟


این مطلب را از دست ندهید:

فرش ماشینی و انواع مختلف آن

قبل از هرچیز بگوییم که ستشدن صرفا به معنای یکرنگبودن عناصر موجود در فضا نیست که اگر اینچنین باشد، منزلتان مبدل به فضایی سرد، غمزده و یکنواخت خواهد شد و هیچ جذابیتی از خود منتشر نمیکند.

زمانی که حرف از ستشدن فرشهای طوسی با پرده میزنیم یعنی شاخصهایی را باید در نظر گرفت تا بتوان تناسب لازم را بین این 2 عنصر مهم برقرار کرد. در ادامه مهمترین این شاخصها را میخوانید.

·      توجه به قدرت هماهنگی رنگها

·      توجه به بازی طرح و الگوها

توجه به قدرت هماهنگی رنگها بین فرش طوسی و پرده

اگر میخواهید فضایی منسجم با جلوه بصری دلپذیری داشته باشید، از چگونگی ترکیب رنگها غافل نشوید. پردههایی با رنگهای عمیق سیاه، زغالی و طوسی تیره، حسی از درام و مدرنیته را به فضا میبخشند. این کنتراست تیره، علاوهبر ایجاد محیطی مدرن و فریبنده، ظرافت و زیبایی قالیهای طوسی را تکمیل میکند.

اگر طرفدارآرامش و روشنایی هستید، از رنگهای بژ، سفید، کرم و حتی رنگهای دلفریب پاستلی مانند سایههای رژگونه صورتی، سبز نعنایی و آبی روشن برای پرده بهره ببرید. با این رنگهای ملایم، حس هماهنگی و آرامش را در فضای سکونتتان بهراحتی تقویت کنید.

هماهنگی فرش طوسی با پرده با توجه طرحو نقشها

نقشونگارهای موجود در فرش و پرده شخصیتساز دکوراسیون شما هستند. اگر فرشهای خود را با الگوهای پیچیده و شلوغی خریدهاید، به فکر تهیه یک پرده سادهتر باشید و بالعکس. تنوع طرحها به شما این امکان را میدهد که جذابیت زیباییشناختی فضا را آنگونه که خودتان میخواهید تکمیل کنید.

بهطور مثال، خطوط و اشکال انتزاعی میتوانند حس مدرنیته و شیکبودن فضا را افزایش دهند. از سویی دیگر، نقشونگارهای گل، گرما و سرزندگی را به فضا منتقل کرده و میتوانند خانه شما را تبدیل به پناهگاهی طبیعی کنند.

چطور میتوانم فرش طوسی را با مبلمان منزل ست کنم؟


در طراحی دکوراسیون داخلی با درنظرگرفتن هماهنگی قالیهای طوسی با مبلمان، بهشکل قابل توجهی زیبایی و جذابیت فضای داخلی افزایش مییابد. برای برقراری این هماهنگی، مهمترین نکاتی که باید در نظر داشته باشید، سادگی یا طرحداربودن فرشها و همچنین رنگآنهاست.

بهطور مثال، اگر فرشهای شما دارای تناژهای تیره طوسی است، میتوانید از آن برای ایجاد اتاقی پویا و پرانرژی استفاده کرده و مبلمان خود را برای اینکه الگوی تکمیلکننده فرش باشد، با رنگهای خنثی و روشن انتخاب کنید.

اما اگر دکوراسیون شما با فرشهایی که دارای پالت خنثی و روشن هستند، حالتی از سبک آرامشبخش مینیمال را به خود گرفته، سعی در استفاده از مبلمان و اکسسوریهایی با رنگهای عمیق و پیچیده داشته باشید.

در مورد تاثیر طرح و نقشها هم که خودتان میدانید. اگر خواستار برقراری تعادل در فضا هستید و نمیخواهید از لحاظ روانی در یک فضای شلوغ و بهشدت پرجنبوجوش یا محیطی بیشازحد ساده اذیت شوید، به هماهنگی بین نقشونگارهای فرش و سادگی مبلمان یا خلاف آن توجه کنید. در این صورت میتوانید جذابیت بصری و بافت خلاقانه دکوراسیون خود را حفظ کنید.

قیمت فرش  برای متقاضیانی که مشتاق خرید آن هستند

فرش ماشینی طوسی که از محبوبترین کفپوشها در سالهای اخیر شناخته شده و با نام فرش عروس نیز از آن یاد میشود، در تنوع مختلفی از تناژهای رنگی، قادر به ایجاد محیطی دلنواز و جلوهای دلنشین است.

ازآنجاییکه در صنعت فرش ماشینی، قالیهای طوسی اکنون با تقاضای زیادی برای خرید مواجه هستند، نمیتوان قیمت دقیقی از آن را در سال جاری ارائه داد چراکه این معیار مدام درحال تغییر و تحول است.

بهطور کلی می توان گفت عواملی همچون شانه و تراکم، ابعاد، طرح و نقش، جنس الیاف و تکنولوژیهای بهکاررفته در بافت قالی، در نرخ آن موثر هستند. مثلا قیمت فرش 1500 شانه مسلما گرانتر از  قیمت فرش 1200 شانه است چون وزن سنگینتری دارد و از مواد بیشتری در بافت آن استفاده شده است.

جمعبندی

حس خوشایند خرید فرش طوسی را از کارخانه فرش کاشان تجربه کنید. این آثار مملو از هنر و ارزش کاشان، طرفداران بیشماری را از سراسر ایران و جهان، به خرید راغب کرده است.

فرقی ندارد که با فرشمد نظر خود بخواهید جلوه مدرنی به دکوراسیون ببخشید یا با طرحهای سنتی برگرفته از طبیعت، بخواهید رایحه صمیمیت را در فضا پخش کنید، کارخانه فرش کاشان تنوع بینهایتی را برایتان در نظر گرفته و شما در اینجا میتوانید هر انتخابی که دلخواه شماست خریداری کرده و آن را بهشکلی که میپسندید، با سایر عناصر ترکیب کنید.

همچنین اگر کیفیت، مرغوبیت، دوام و ماندگاری فرشها طی سالیان طولانی برایتان اهمیت دارد، هرگز برند پرآوازه کاشان را که مهد تولید این کالاها شناخته میشود، برای خرید فراموش نکنید.

 

 

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید

ارسال دیدگاه

نیاز به مشاوره بیشتر برای خرید محصولتان دارید؟

برای صحبت با متخصصان ما تماس بگیرید.

09121980240
مشاوره رایگان
مجتبی تشت زر

مجتبی تشت زر

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید...

ارسال دیدگاه