وبلاگ

قیمت فرش چگونه تعیین می شود؟

قیمت فرش چگونه تعیین می شود؟

هدف از نگارش این مقاله ما بررسی قیمت فرش می باشد. فرش یک واژه بسیار آشنا برای همه ما ایرانیان است. چرا که بدون شک همه ما در خانه های خود از این هنر فوق العاده برای زیباتر جلوه دادن منازل خود استفاده می کنیم. از آنجایی که استفاده از این هنر باستانی و سنتی و زیبای ما همیشه و همواره در بین خانواده ها رایج بوده است لذا همه خانواده ها برای تهیه آن به دنبال قیمت فرش هستند.

امروزه قیمت فرش برای خانواده ها بسیار مهم است و از این رو ما نیز موضوع این مقاله خود را به قیمت فرش اختصاص داده ایم. از این رو اگر شما نیز می خواهید که اطلاعات خود را در مورد فرش افزایش دهید می توانید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

این مطلب را از دست ندهید:

فرش وینتیج چیست ؟

 

آشنایی با فرش و قیمت فرش

قیمت فرش ماشینی

قیمت فرش ماشینی

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم فرش یکی از مهم ترین و ضروری ترین عناصر در دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی از قدیم الایام تاکنون بوده است. اهمیت و جایگاه فرش به قدری در خانه های ایرانی بالا است که امروزه حتی وجود انواع مبلمان و سرویس های چوبی در دکوراسیون خانه ها جای این هنر زیبا و باستانی را نگرفته اند. وجود فرش در هر خانه ای از خلوت نشان دادن فضای خانه جلوگیری می کند همچنین فرش حس صمیمیت و گرما به فضای خانه می بخشد و وجود آن در هر خانه ای جلوه و زیبایی دکوراسیون خانه را چندین برابر می کند. در قدیم فرش ها به صورت دستباف تولید می شدند ولی با گذشت زمان و به دلیل افزایش قیمت فرش دستباف همچنین با توسعه صنعت فرش نوع دیگری از فرش به نام فرش ماشینی تولید و روانه بازار شد که قیمت فرش ماشینی بسیار پایین تر از فرش دستباف بود.

در نتیجه می توان گفت که اگر به دنبال فرش هستید باید بدانید که قیمت فرش دستباف بالاتر از فرش ماشینی است. همچنین دریافتیم که فرش خود انواع مختلفی دارد. برای آشنایی با انواع فرش با ما همراه باشید.

آشنایی با قیمت فرش

انواع فرش و قیمت فرش

انواع فرش ماشینی

انواع فرش ماشینی

در واقع می توان گفت فرش امروزه خود به دو نوع فرش ماشینی و فرش دستباف تقسیم می شود که خود آن ها نیز انواع مختلف خود را دارند. مثلا فرش ماشینی خود در انواع دستگاه ها بافته می شود و همین ساله سبب به وجود آوردن انواع فرش ماشینی می شود. از دیگر مواردی که سبب به وجود آمدن انواع فرش ماشینی می شود جنس فرش است. لذا در هنگام خرید به جنس فرش باید بسیار توجه کنید.

از دیگر موارد ایجاد تنوع فرش ماشینی تراکم و شانه است که خود دارای دنیای تنوع هستند. در واقع می توان گفت انواع فرش ماشینی از نظرهای مختلف شامل شانه و تراکم، جنس، ابعاد و اندازه، طرح و نقشه و همچنین رنگ فرش و تاثیرات آن می باشد. همان طور که در بالا اشاره نمودیم قیمت فرش بسته به نوع ماشینی یا دستباف بودن متفاوت است. حال که با انواع فرش ماشینی نیز آشنا شدیم باید بدانید که هر کدام از این انواع قیمت خاص خود را دارند یعنی قیمت فرش ماشینی بسته به انواع ذکر شده متفاوت است. چرا که تک تک این موراد بر قیمت فرش تاثیر می گذارند.

قیمت فرش

همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم فرش یکی از مهم ترین المان های دکوراسیون منازل ایرانی است که نه تنها سبب زیباتر شدن فضای خانه می شود بلکه سبب گرمی و صمیمیت فضای خانه می شود. همچنین توضیح دادیم که فرش ها به دو نوع دستباف و ماشینی تقسیم می شوند. فرش دستباف نماد فرهنگ و تاریخ و سنت و قومیت ایران زمین است که از ارزش بسیار بالایی برخوردار می باشد.

این نوع فرش در طرح های متنوع و بی نظیری همچون طرح هندسی، بته جغه، شاه عباسی، اسلیمی، خشتی، شکارگاه، افشان، درختی و اقتباسی می باشد که توسط هنرمندان و بافندگان خبره بافته می شود. این نوع فرش ها به دلیل دستباف بودن قیمت بالاتری از فرش های ماشینی که توسط دستگاه های اتوماتیک بافته می شوند دارند. در بین خود انواع فرش دستباف، فرش دستباف ابریشم از همه گران تر و با ارزش تراست.

امروزه قیمت فرش ماشینی برای اکثر قشر جامعه مناسب تر است. لذا این مساله سبب پرطرفدار شدن این نوع فرش شده است. علاوه بر قیمت مناسب فرش ماشینی به راحتی می توان آن را با هر نوع سبک دکوراسیونی در منازل هماهنگ کرد لذا اکثر مردم این نوع فرش را خریداری می کنند.

فرش ماشینی با شانه و تراکم مختلف بافت میشود

فرش 500 شانه

فرش 700 شانه

فرش 1000 شانه

فرش 1200 شانه

فرش 1500 شانه

تنوع بالای نقشه ها و کیفیت های متفاوت باعث شده خریداران وسیعی در این نوع فرش ها ورود کنند که با هزینه های مختلف قادر به خرید فرش ماشینی باشند

قیمت فرش

به دلیل اهمیت فرش و استفاده زیاد از این هنر امروزه فروشگاه ها و بازارهای فرش بزرگ و کوچک در سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند و انواع فرش ماشینی و دستباف را به مردم ارائه می دهند. لذا اگر به دنبال قیمت فرش هستید می توانید به بازار فرش و یا فروشگاه های فرش مناطق خود مراجعه کنید و از جدیدترین قیمت فرش باخبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *