وبلاگ

روش های فروش فرش ماشینی

روش های فروش فرش ماشینی

فروش فرش از طریق روش های متنوعی انجام می گیرد، لذا این محصول دارای فروشندگان فراوانی است که از متد های عدیده ای برای فروش محصولات خود بهره مند می شوند.

فرش محصولی است که جزء ابتدایی ترین وسایل مورد نیاز در خانه های ایرانی محسوب می شود، به طوری که در تمام خانه ها از خانه های بسیار کوچک گرفته تا خانه های مجلل و بزرگ وجود دارد. در واقع فرش را می توان به عنوان اصلی ترین اعضای چیدمان هر خانه ای نام برد، از این رو خریداران بسیار زیادی در سر تا سر کشور ما دارد. میزان تقاضا برای خرید انواع و اقسام فرش ها به قدری زیاد است که از تولید کننده های عدیده ای برخوردار است، هر کدام از این تولید کننده ها به صورت متفاوتی محصولات خود را به دست مشتریان و تقاضا کنندگان خود می رسانند.

فروش فرش

قبل از معرفی انواع روش های فروش فرش لازم است بگوییم که تولید این کالای پر تقاضا به دو صورت مختلف دست بافت و ماشینی انجام می گیرد که هر کدام دارای مراحل بسیار متفاوت و کاملاً مجزایی هستند. به عبارتی دیگر فرش های دست بافت از تولید کننده های متفاوتی با فرش های ماشینی برخوردار هستند که در هر کدام از متدی جداگانه برای تولید پیروی می شود.

فروش فرش در هر نوعی چه دست بافت و چه ماشینی توسط روش های پر شماری انجام می شود که ما آن ها را در دو دسته ی مجزا اعم از فروش فرش به صورت حضوری و فروش فرش به صورت غیر حضوری تقسیم بندی کرده ایم. هر یک از این روش ها از شرایط مجزایی برخوردار هستند که ما در این متن به معرفی آن ها پرداخته ایم. بنابراین اگر قصد خرید فرش را دارید ما را با خواندن ادامه ی متن همراهی کنید، لذا می توانید با انواع روش های فروش فرش و ویژگی های هر کدام آشنا شوید.

ویژگی های فروش فرش به صورت حضوری و غیر حضوری

علت اصلی روش های مختلفی که برای فروش فرش به وجود آمده اند تعدد بالای تقاضا کننده های آن است؛ لذا بر اثر تعدد متقاضیان، تولید کننده ها و فروشندگان آن روش های مختلفی را ایجاد کرده اند تا تمام متقاضیان خرید بتوانند مورد نظر خود را به راحتی تهیه کنند.

همان طور که گفتیم ما روش های مختلف فروش فرش را در دو دسته ی فروش حضوری و غیر حضوری دسته بندی کرده ایم که در ادامه توضیحات جامع، مفید و مختصری در مورد هر کدام آورده ایم:

  • فروش فرش به صورت حضوری: فروش فرش به صورت حضوری نیز خود دارای انواع مختلفی است که می توان آن ها را به دو بخش فروش بی واسطه و با واسطه تقسیم بندی کرد. فروش فرش به صورت بدون واسطه روشی است که در آن فروشنده ی اصلی تولید کننده ی کالا می باشد که از طریق نمایندگی ها و یا شرکت های پخش، محصولات خود را به فروش گذاشته است. فروش فرش به وسیله ی واسطه ها نیز در انواع فروشگاه های فروش فرشی انجام می گیرد که مستلزم دریافت بهای به نسبت بیشتری در مقایسه با روش های فروش بدون واسطه هستند.
  • فروش فرش به صورت غیر حضوری: برای خرید فرش زمانی نیازی به حضور تقاضا کنندگان وجود ندارد که افراد از طریق وب سایت های فروش این کالا اقدام کنند. برای خرید انواع فرش به صورت غیر حضوری فقط کافیست در اینترنت سرچ کنید تا با انواع وب سایت های فروش این کالا آشنا شوید. این روش از خرید فرش دارای ویژگی های مثبت فراوانی است که یکی از آن ها صرفه جویی در زمان می باشد.

خرید فرش باکیفیت

تشخیص کیفیت در خرید فرش از جمله مهم ترین دغدغه هایی است که تقاضا کنندگان این کالا با آن سر و کار دارند. از آن جا که تنوع برند های تولید کننده ی فرش بسیار بالاست تشخیص میزان کیفیت آن نیز مستلزم توجه به عوامل زیادی می باشد. برای خرید فرش باکیفیت و تشخیص مرغوبیت آن لازم است به مواردی همچون مورد های زیر توجه ویژه ای شود:

  • توجه به کیفیت نخ که باید نخ 100 % اکرولیک باشد .
  • نقش فرش می بایست یک دست و بدون عیب و نقص باشد.
  • نخ استفاده شده در بافت آن مرغوبیت بالایی داشته باشد.
  • فرش فاقد بافت دو پودی باشد که در صورت قطع نخ وسط فرایند بافت به وجود می آید.
  • و …

به طور کلی لازم است بگوییم اگر قصد خرید فرشی با درجه کیفیت بالایی دارید، بهتر است از طریق روش فروش معتبری اقدام کنید. لذا در روش های معتبر فروش فرش، محصولاتی با کیفیت هایِ بالا ارائه می شود که منجر به کسب اعتبارِ روش مربوطه شده است.

خرید فرش به صورت اینترنتی یکی از معتبر ترین روش هایی است که در آن علاوه بر این که محصولی با کیفیت بالا ارائه می شود، مزیت های جانبی دیگری هم شامل حال خریداران می گردد. به همین علت امروزه خرید اینترنتی فرش از استقبال بالایی در جامعه رو به رو شده است

اولین چالش در میان خرید فرش برای مشتریان قیمت فرش هست که باعث پیچیدگی خرید برای مشتریان عزیز میشود بدیهی است که همه دوست دارند که بهترین جنس با بهترین کیفیت و زیبایی را با پایین ترین قیمت تهیه کنند . اما چگونه ؟

 

بهترین راه برای حل این مشکل زمان گذاشتن و تحقیق درباره قیمت فرش است . فروشگاه ه زیادی   در سراسر کشور موجود هست   که تمامی آنها نیز ادعا دارند بهترینها را با مناسب ترین قیمت ارائه می دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *