قیمت فرش ۹ متری

نمایش 1–24 از 437 نتیجه

قیمت فرش ۹ متری

فرش 9 متری با ابعاد تقریبی 2.5 در 3.5 متر، یکی از پرکاربردترین فرش‌ها در دکوراسیون منزل ایرانی است. این فرش‌ها به دلیل اندازه مناسب، تنوع طرح و رنگ بالا و قیمت مقرون به صرفه، به انتخابی ایده‌آل برای پذیرایی، اتاق خواب و حتی فضاهای کوچکتر مانند آشپزخانه تبدیل شده‌اند.

به طور کلی قیمت فرش 9 متری به صورت زیر است:

اندازه و ابعاد فرش ۹ متری

فرش 9 متری کاشان دارای 2.5 متر عرض یا پهنا و  3.5 متر طول یا بلندی است.

نکته: حاصلضرب طول و عرض فرش ۹ متری در اصل (8.75 متر مربع) می‌شود، یعنی حدود 25 سانتی متر کمتر از 9 متر مربع است، اما به طور عرف به این فرش “فرش 9 متری” گفته می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت فرش 9 متری

انتخاب فرش 9 متری مناسب برای منزل نه تنها به سلیقه و دکوراسیون شما بستگی دارد، بلکه عوامل متعددی نیز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارند. آشنایی با این عوامل به شما کمک می‌کند تا انتخابی آگاهانه داشته باشید و از خرید فرش با قیمتی مناسب لذت ببرید.

جنس فرش ۹ متری

 • نخ تار: اسکلت و اساس فرش را تشکیل می‌دهد و وظیفه ی استحکام و حفظ انسجام فرش را بر عهده دارد. استفاده از نخ‌های باکیفیت‌تر مانند پشم و پلی استر در تار فرش، قیمت آن را افزایش می‌دهد.
 • نخ پود: بین گره‌های نخ تار قرار می‌گیرد و نقش نگهدارنده‌ی آن‌ها را ایفا می‌کند.  استفاده از نخ‌های باکیفیت‌تر مانند پلی استر در پود فرش، منجر به افزایش قیمت می‌شود.
 • نخ خاب: ظاهر فرش را تشکیل می‌دهد و نقش زیبایی و نقش و نگار آن را بر عهده دارد. استفاده از الیاف باکیفیت‌تر مانند اکریلیک هیت ست شده در نخ خاب، به طور چشمگیری قیمت فرش را افزایش می‌دهد.

تاثیر شانه و تراکم بر قیمت فرش ۹ متری کاشان

شانه و تراکم از اصلی‌ترین عوامل موثر در تعییین قیمت فرش هستند. در ادامه به تعریف هرکدام می‌پردازیم.

تراکم فرش ۹ متری: به تعداد گره‌های موجود در هر متر مربع فرش اشاره دارد. هرچه تراکم فرش بیشتر باشد، به معنای وجود گره‌های بیشتر در تار و پود فرش و ظریف‌تر و ریزتر بودن نقش و نگار آن است.

انواع شانه در فرش ماشینی ۹ متری: 

 • فرش 500 شانه: کمترین تراکم فرش‌های ماشینی است که قیمت مناسبی دارد و دارای کیفیت و زیباییی قابل قبول است.
 • فرش 700 شانه: تراکم 700 ظرافت و زیبایی بیشتری نسبت به تراکم 500 دارد که این تراکم برای فرش‌های طرح شلوغ مناسب است.
 • فرش 1200 شانه: تراکمی بالا و ظریف است که  وضوح و ظرافت طرح و نقش را بیشتر نمایش می‌دهد.
 • فرش 1500 شانه: این فرش بالاترین تراکم در فرش‌های ماشینی را دارد. ظریف‌ترین و ریزترین نقش و نگار را شامل می‌شود که حالتی دستبافت‌گونه بودن به فرش می‌بخشد.

 ارتباط طرح و رنگ فرش با قیمت فرش 9 متری کاشان

فرش‌های 9 متری در طرح‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی تولید می‌شوند. به طور کلی طرح فرش چه کلاسیک و پر نقش و نگار باشد چه مدرن و خلوت تاثیری بر قیمت فرش ندارد. همچنین، در موارد خاص می‌توان فرش‌های 9 متری را در ابعاد سفارشی نیز سفارش داد اما توجه داشته باشید که فرش با ابعاد دلخواه به صورت جفت بافته می‌شود.

تاثیر کیفیت بافت فرش بر قیمت فرش 9 متری کاشان

 • کیفیت بافت به ظرافت و یکنواختی گره‌ها در فرش اشاره دارد. هرچه کیفیت بافت فرش بالاتر باشد، فرش زیباتر و بادوام‌تر خواهد بود.
 • با افزایش شانه و تراکم زیبایی و کیفیت بافت فرش بیشتر می‌شود و در نتیجه قیمت فرش نیز افزایش پیدا می‌کند.
 • در فرش‌های با کیفیت بالا، گره‌ها به طور یکنواخت و با ظرافت در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. عدم وجود ناهمواری، برجستگی و شل بودن گره‌ها، نشان‌دهنده کیفیت بافت بالا است.
 • در فرش‌های باکیفیت، رنگ‌ها به طور یکنواخت و بدون ناهمواری پخش می‌شوند. نقش و نگار فرش باید متقارن و بدون نقص باشد.
 • فرش‌های باکیفیت، ضخامت مناسب و متعادلی دارند و پرزدهی آن‌ها بسیار کم است.
 • ریشه و شیرازه در دو طرف فرش قرار دارند و نقش محافظت از لبه‌های آن را بر عهده دارند. در فرش‌های باکیفیت، ریشه و شیرازه از جنس نخ مرغوب و به طور متراکم و یکنواخت بافته می‌شوند.

مزایای فرش ۹ متری 

اندازه مناسب برای اکثر پذیرایی ها: اندازه فرش ۹ متری، با اکثر خانه‌های ایرانی بیشترین تطابق را دارد. به همین خاطر، متراژ این فرش بعنوان پرفروش ترین فرش ماشینی شناخته می‌شود.

4. سهولت در جابجایی و شستشو:به دلیل ابعاد و وزن مناسب، جابجایی و شستشوی فرش 9 متری نسبتاً آسان است. این موضوع به خصوص برای افرادی که به طور مرتب فرش خود را شستشو می‌دهند، مزیتی قابل توجه خواهد بود.

قیمت فرش ۹ متری کاشان

قیمت فرش به عواملی مانند جنس فرش، کیفیت بافت فرش، شانه و تراکم بستگی دارد به دلیل ارتباط مستقیم وب فرش با تولیدکنندگان فرش، شما عزیزان خرید بدون واسطه‌ای را تجربه خواهید کرد و در نتیجه حداقل بین 20 الی 30 درصد در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید نمود، همچنین برای دیدن قیمت فرش۶متری و قیمت فرش ماشینی ۱۲ متری کلیک کنید. برای ثبت سفارش، مشاوره و راهنمایی رایگان با کارشناسان ما در تماس باشید.