وب فرش
وب فرش
وبلاگ
پشتیبانی وب فرش

وبلاگ وب فرش

فرش کاشان

فرش کاشان

فرش کاشان

 

شهر کاشان ، شهری است تاریخی که در حاشیه بیابان ها و کویر مرکزی ایران قرار گرفته است. کاشان با قدمت تاریخی طولانی از شهرهای بزرگ استان اصفهان است .


آثار تاریخی فروان و زیبا ، خانه های زیبا با معماری منحصر به فرد ، از جمله ویژگی های این شهر زیبا هست . خانه های تاریخی باقی مانده در شهر کاشان از جمله نمونه های منحصر به فرد خانه های سبک ایرانی در کل کشور است . لازم به ذکر این نکته است که شهر کاشان همچنان توانسته است که بافت تارخی و زیبای شهری خود را حفظ بکند .

در کاشان همانند تمامی شهرهای تاریخی ایران ، هنر ایرانی به بهترین شکل و نهایت کمال آن رشد کرده بود . از جمله این هنر ها باید به هنر قالی بافی و فرش بافی اشاره کرد . همواره فرش کاشان در بین متخصصین و دوستاران فرش ایرانی جایگاه ویژه ای داشته است و سبک طراحی و رنگ آمیزی آن منحصر به فرد بوده است.

این مطلب را از دست ندهید:

فرش ضخیم چند شانه است؟

در زمان حاضر هنر فرش بافی در این شهر به افول که نرفته است بلکه به صورت تولید فرش ماشینی بسیار رشد پیدا کرده است . این رشد به گونه ای بوده است که اکنون کاشان را قلب فرش ماشینی ایران می دانند . مهمترین صنعت در شهر کاشان در سال های اخیر تولید فرش ماشینی است. تولید کنندگان و متخصصین فراوان در این شهر در این زمینه با سرمایه گزاری های فراوان توانسته اند که بیشترین نوآوری و طراحی های جذاب را ایجاد کنند.

استان کاشان با داشتن شهرک های صنعتی بسیار که تماما در زمینه تولید فرش ماشینی فعالیت می کنند نه تنها توانسته است در ایران قطب تولید فرش ماشینی لقب بگیرند بلکه در دنیا نیز فرش ماشینی را با نام فرش کاشان می شناسند . و فرش تولیدی  کاشان به نمادی معتبر و با کیفیت معرفی شده است . همچنین طراحی های زیبا و منحصر به فرد در کنار تجهیزات و ماشین آلات به روز و پیشرفته ، فرش ماشینی کاشان را برندی بدون رقیب در کیفیت و طراحی تبدیل کرده است .

فرش ماشینی جزء با اصالت ترین تولیدات داخلی ایران است که در سالهای اخیر توانسته است بازارهای بزرگ بسیاری را برای صادرات در کشورهای مختلفی در آسیا و اروپا و آمریکا به دست بیاورد . که این خود نشان از کیفیت بسیار بالای فرش ماشینی کاشان دارد. عمده صادرات فرش ماشینی کاشان به کشورهای عراق ، امارات ، عمان ، آلمان و سایر کشورهای اروپایی است .

در سال های اخیر با استقبال بسیار زیاد علاقمندان به فرش ماشینی کاشان و سرمایه گذاری های مناسب ، دستگاه های فرشبافی مدرن 1200 شانه و 1500 شانه وارد بازار تولید شده اند . دستگاه های پیشرفته در کنار پیشرفت در تولید نخ های با کیفیت بالا باعث شده است که کیفیت این فرش ها به گونه ای باشد که طرح های بسیار ریز بافت و کاملا مشابه فرش های دستباف را در فرش های ماشینی نیز مشاهده کنیم .

 

بحث درباره این مقاله را شما آغاز کنید

ارسال دیدگاه

نیاز به مشاوره بیشتر برای خرید محصولتان دارید؟

برای صحبت با متخصصان ما تماس بگیرید.

02177327738
مشاوره رایگان
مجتبی تشت زر

مجتبی تشت زر

0 دیدگاه

در بحث پیرامون این مقاله شرکت کنید...

ارسال دیدگاه